mobile station

Витамин AD3E инјектирање

Краток опис:

Состав: Секој ml содржи: витамин А 50.000, 25.000 витамин D3, 4.0 mg витамин Е ацетат, 2,5 mg витамин Б1, витамин Б2 2.0mg натриум-фосфат, 1.25mg витамин Б6, 3.0ug витамин B12, 2.0mg витамин Ц, 12.5mg витамин B3, 3.0mg Декспантенол Описи: N / A Индикации: третирање и спречување на недостаток на витамин во фарма на животните, како што се нарушување раст, слабост на нови роден животни, неонатална анемија, вид нарушување, цревни проблеми, закрепнувањето, анорексија, не- заразни repr ...


детали за производот

Тагови производ

состав:

Секој ml содржи:

50.000 витамин А, 25.000 витамин D3, 4.0 mg витамин Е ацетат, 2,5 mg витамин Б1,

2.0mg витамин Б2 натриум-фосфат, 1.25mg витамин Б6, 3.0ug витамин B12, 2.0mg витамин Ц, витамин 12.5mg B3, 3.0mg Декспантенол

 

описи : N / A

 

индикации:

Третирање и спречување на недостаток на витамин во фарма на животните, како што се растот

нарушување, слабост на новородените животни, неонатална анемија, вид вознемирување,

цревни проблеми, закрепнувањето, анорексија, не-инфективни репродуктивно нарушување,

rechitis, мускулна слабост, мускулна тремор и миокардна инсуфициенција со

тешкотии со дишењето, црв инфекција

 

Фармаколошки акција:  N / A

 

Употреба и администрација: N / A

1) за поткожна или интрамускулна инјекција

2) Говеда: 10-20ml по животно

3) Телињата foal: 5-10ml по животно

4) Јагниња: 10ml по животно

5) свињи: 10ml по животно

6) составена од прасиња (10кг): 1ml по животно

7) составена од прасиња (10-30kg): 1-3ml по животно

 

Несакани ефекти и контраиндикации: N / A

 

Предупредување:

Чувајте ги сите лекови подалеку од деца

 

Повлекување од време: N / A

 

Складирање и завршување на времето: 

Продавница од + 2 ° C до + 15 ° C, и да се заштити од светлина


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Online Chat !